Rotary District 6920 Conference Main

Rotary District 6920
Southeastern Georgia, USA


Governor Presnell Club Visit Schedule

Revised 10/20/2021

Date Day Time Club Club President
         
10-Aug Tuesday 12:00 Metter Ron Rushing
11-Aug Wednesday 12:00 Vidalia Travis Absher
30-Aug Monday 12:00 Perry Glenn Smith
1-Sep Wednesday 12:30 Valdosta Terri Jenkins
7-Sep Tuesday 12:30 Waynesboro Chip Cochran
8-Sep Wednesday 12:30 Savannah West Michael O'Neal
9-Sep Thursday 12:30 Effingham County Abby Smith
10-Sep Friday 12:30 Savannah East Laura Lane McKinnon
16-Sep Thursday 12:30 Sylvania Andy Clifton
17-Sep Friday 12:30 Dublin Brian Bowles
21-Sep Tuesday 11:45 Metro Savannah Cecilia Arango
22-Sep Wednesday 12:00 Millen Shana Brinson
4-Oct Monday 12:00 Macon Elbert McQueen
5-Oct Tuesday 7:30 a.m. Centerville Billy Tucker
5-Oct Tuesday 12:00 Warner Robins Jennifer Parks
6-Oct Wednesday 8:00 a.m. Byron Terri Bennett
7-Oct Thursday 7:30 a.m. Savannah Sunrise Elizabeth Coolidge
12-Oct Tuesday 12:45 Tennille Leigh Jordan
13-Oct Wednesday 12:00 Baxley Lee Lewis
14-Oct Thursday 12:15 Sandersville Jeff Smith
18-Oct Monday 12:00 Swainsboro Jessica Bedingfield
19-Oct Tuesday 12:00 Valdosta North Shirley Andrews
20-Oct Wednesday 12:00 Claxton Jonathan Dutton
21-Oct Thursday 12:30 Augusta West Welton Chase
25-Oct Monday 1:00 Statesboro Floyd Wildes
26-Oct Tuesday 12:00 Waycross Eva Byrd
27-Oct Wednesday 7:30 a.m. Golden Isles Ellis Tucker
28-Oct Thursday 12:00 Brunswick Charles Harris
1-Nov Monday 7:30 a.m. Effingham Sunrise Erin Phillips
1-Nov Monday 12:30 Savannah Marjorie Young
2-Nov Tuesday 12:30 St. Simons Island Joe Leek
3-Nov Wednesday 7:30 a.m. Jekyll Island Bill Hill
3-Nov Wednesday 5:00 p.m.  Skidaway Island Lynn Gensamer
4-Nov Thursday 11:45 Jesup Caleb Poppell
5-Nov Friday 7:15 a.m.  Camden County Greg Lockhart
10-Nov Wednesday 12:15 Tifton Christopher Beckham
11-Nov Thursday 7:00 a.m. Downtown Statesboro Keith McIntyre
15-Nov Monday 12:15 Augusta Shanda Vaughn
17-Nov Wednesday 12:00 West Chatham-Pooler Joye Jones
18-Nov Thursday 12:00 Macon North Sean De Zoort
29-Nov Monday 12:00 Ocilla Charlene Hutchinson
30-Nov Tuesday 12:00 Fitzgerald Todd Damato
1-Dec Wednesday 12:00 Jefferson County Matthew Hodges
2-Dec Thursday 12:00 Ashburn Rachel Montfort
3-Dec Friday 12:00 Eastman Ken Eason
7-Dec Tuesday 12:30 Savannah South Mike McCann
8-Dec Wednesday 12:00 Wrightsville Robert Harper
9-Dec Thursday 12:30 Richmond Hill Emily Kurilla
9-Dec Thursday 5:30 p.m. Kings Bay Paula Goodnow
14-Dec Tuesday 12:30 Hinesville Karen Bell
15-Dec Wednesday 12:00 Hazlehurst Sonya Miller
16-Dec Thursday 12:00 Milledgeville Tom Glover
29-Dec Wednesday 12:00 Hawkinsville Sara Myers
5-Jan Wednesday 12:00 Glennville Shellie Smith
11-Jan Tuesday 12:00 McRae BreAnna Burton
12-Jan Wednesday 12:30 Blackshear Robert Tippins
13-Jan Thursday 12:00 Douglas Robert Preston
18-Jan Tuesday 7:30 a.m. Augusta South Pam Lightsey
19-Jan Wednesday 12:00 Jones County Molly Smith
25-Jan Tuesday 12:00 Nashville-Berrien Bart Fountain
26-Jan Wednesday 12:30 Downtown Macon Charles Richardson
1-Feb Tuesday 12:00 Cochran William Coody